קבלן שיפוצים הגון וטוב – החלטה חשובה בשיפוץ הבית שלכם

במאמר זה, נסביר איך להימנע מבחירת קבלן שיפוצים חאפר ולבחור קבלן ישר והגון, שיבצע את העבודה בצורה הכי מקצועית ולא יהפוך את השיפוץ לסיוט, עליו תצטערו במשך זמן רב לאחר סיום השיפוץ. כדי לבחור קבלן שיפוצים מקצועי והוא גם בנאדם מתחשב, נעים ואמפתי, בד"כ אנחנו נאלצים לצאת מהנוחיות שלנו ולחפש המלצות אמיתיות על קבלנים שונים בתחום. לשאול חברים, קרובי משפחה, שכנים, מכרים בעבודה ומומלץ גם להיכנס לגוגל ולהקליד את שמו של הקבלן, כדי לקרוא עליו קצת חוות דעת, המלצות וביקורות, או כל פרט אחר שיוכל לעזור לנו לאסוף מידע ולהחליט.

חיסכון משמעותי בבחירת קבלן שיפוצים ישר ואמין

בארץ, קיימים הרבה בעלי מקצוע וקבלני שיפוצים שונים, חלקם טובים יותר וחלקם פחות. ביניהם יש קבלנים שיגרמו לכם להצטער בגדול שזממתם שיפוץ ויהפכו את השיפוץ שלכם לסיפור מפחיד, מלחיף בזבזני ואפילו חולני. לאומתם, יש גם קבלנים אחרים, שיוכלו ללוות אתכם בסבלנות ומקצועיות רבה ובצורה הקרובה ביותר לשלמות. הם יהיו אתכם ויתמכו בכל רצונכם מתחילת השיפוץ, ועד סופו. בדרך כלל, הם יעשו זאת זאת בעלות קצת יותר גבוהה בד"כ מזו של הקבלן "החאפר" (שבעצם בא רק להזיק לכם תמורת תשלום).

קבלן שיפוצים הגון וישר, יוכל לחסוך לכם הוצאות מיותרות אשר עלולות להופיע עקב עבודה חסכונית, לא מקצועית וחאפרית. הוצאות אלו, יכולות להגיע לאלפי, ואף עשרות אלפי שקלים שיתבזבזו על תיקוני הנזקים שנגרמו על ידי הקבלן "המסור והחסכוני" שלכם. עכשיו אתם בטח שואלים את עצמכם, "מה גורם בד"כ לנזקים בעבודות השיפוצים?" הרי זה ברור לכל אחד, שבנאדם אשר אינו בעל ידע וניסיון פרקטי בתחום השיפוצים, לעולם לא יהיה מסוגל לתת איכות עבודה זהה לרמת הגימור, אותה יספק לכם קבלן מנוסה או קבלן בתחום זה.

 תקרת גבס מעוצבת - עבודות גבס א.מ. שיפוצים

תבדקו שהקבלן או השיפוצניק שלכם משתמש בחומרים איכותיים

כיום קיימים בחנויות הרבה מאוד סוגי חומרים המיועדים לשיפוץ דירה, חומרים אלה מתאימים לצרכים שונים.
חלקם איכותיים וחלקם גרועים ביותר. כמו שבטח כבר ניחשתם – "חאפר", ינסה לרכוש חומרים זולים ופשוטים ולמכור לכם אותם כחלק מעבודת השיפוצים אותה יבצע. כך הוא יוכל להרוויח עליכם עוד אחוז נחמד מעלות השיפוץ אשר סיכמתם. הלקוח בד"כ אינו מודע לאיכויות החומרים, ולכן קל מאוד יהיה ל"שיפוצניק" הלא ישר הזה, למכור לו את החומרים בלי שאפילו יחשוד שמשהו כאן לא ממש בסדר.

חשוב לזכור: כל שיפוץ דירה טוב – נעשה רק בחומרי בניין טובים

במהלך ביצוע כל עבודת שיפוצים, קבלן שיפוצים מחוייב להשתמש בחומרים איכותיים בלבד, ולכן, כל החומרים בשיפוץ, אמורים להיות בעלי תו-תקן ישראלי. שיפוצניקים או קבלנים שאין להם כל כוונה להיות אמינים עם הלקוחת שלהם, יבחרו לרכוש את החומרים הזולים ביותר, ובכך להוריד די משמעותית מאיכות השיפוץ שלכם.

קבלן שיפוצים מסוג זה, ירוויח בערך כ30% מחיסכון מלקנות חומרים איכותיים נושאי תו-תקן. הוא ירוויח ומי שיפסיד שה אתם. לכן, מומלץ מאוד, לא להתבייש ומראש לבקש לראות את החותמת של מכון התקנים.

קבלן שיפוצים כזה, ינסה להרוויח עליכם גם ברכישת אביזרים או כלים לבנים. לדוגמה, אם מדובר באסלה, קיימת אסלה מסוג א' וגם אסלה את אותה האסלה אבל מסוג ב'. קבלן שיפוצים או שיפוצניק לא אמין, יביא לכם אסלה מסוג ב' (ויעמיד פנים כאילו היא סוג – א') כל זה רק כדי להרוויח על חשבונכם עו 20%-30% מעלות האסלה. אותו הדבר עם ריצוף. גם כשרוכשים קרמיקה יש ריצוף סוג א' ו ריצוף זול יותר מסוג ב'.

לכן, הפתרון הטוב ביותר הוא לרכוש את חומרים לבנים וגם כלים סניטריים בעצמכם, ואם אין ביכולתכם לעשות זאת, ודאו כי על הכלים נמצאת תווית (סוג-א') ולא מופיעה התווית של סוג ב'. חוץ מזה, כדאי גם לבדוק שאין פגמים קטנים על הפריט, עיוותים בצורה, שריטות, גודל וכדומה…

גם במקרה והחלטתם לקנות את הכל בעצמכם, יכולות להתעורר בעיות. בעיקר כדאי להיזהר אם בחרתם לקנות באיזשהו מקום קטן ולא ממש מוכר, שמציע מחירים זולים או מבצעים נוחים במיוחד.
אל תתפלאו אחר כך שגיליתם כל מיני סימנים של אי תקנות או עיוותים בצורת האביזר וכו.

קבלן שיפוצים אמין חייב לספק אחריות בכתב על כל העבודות שלו

חובה על כל קבלן שיפוצים המבצע שיפוץ לספק אחריות כתובה לטיב העבודה. מספר שנות האחריות הינו תלוי בסוג העבודה. לדוגמא: על עבודות אינסטלציה ניתנת אחריות ל- לפחות 3 שנים. אחריות הניתנת על עבודות איטום היא חמש שנים לפחות. בדרך-כלל ברוף סוגי עבודות שיפוצים, ניתנת אחריות לפחות לשנה אחת.

במסגרת האחריות, מוטלת על הקבלן חובה להגיע ולתקן את המקום שדורש תיקון, וזאת ללא כל תשלום נוסף תוך זמן מוגדר שסוכם מראש, במידה ולא הסתיימה תקופת האחריות המופיעה בחוזה העבודה תחת סעיף "אחריות" אותו נתן הקבלן בסוף השיפוץ. כנ"ל, אחד מסעיפי הסכם העבודה, חייב להכיל בתוכו את נושא האחריות, בסעיף זה אמור להיות מצוין במפורש ובכתב, למשך כמה זמן חלה האחריות (לדוגמה: "אחריות עבור עבודות הקרמיקה היא -3 שנים מלאות), וגם תוך כמה זמן, לאחר הקריאה, התחייב הקבלן להגיע ולטפל בנדרש.

טיפים נוספים לבחירת קבלן שיפוצים שהולך לשפץ לכם את הבית

רצוי מאוד ואפילו היתי אומר חובה שאנשי המקצוע שעובדים אצלכם, יהיו מבוטחים – ביטוח צד ג'. נכון שביטוח זה לא מועיל במקרה והכל בסדר כל עוד לא קורה שום דבר. ואין שום משמעות לביטוחים האלה אם לא נגרם נזק כלשהו לביתכם בזמן השיפוץ (והקבלן המשפץ מסרב לקחת אחריות עליו) או חס וחלילה נעשה נזק בריאותי מסוים לאחד מבני המשפחה שלכם – כתוצאה מתהליך השיפוץ, סביר להניח, ויהיה אחוז גדול מאוד שתתבעו את איש המקצוע שלכם. במקרה זה, אם קלן שיפוצים שלכם לא מבוטח, ייתכן והוא פשוט לא יוכל לעמות בעלות הקנסות ולא יהיה ביכולתו לכסות את הנזק שנגרם לכם מהבחינה הכספית. אם הקבלן אכן מבוטח, חברת הביטוח שלו תישא בהוצאות אלו, ואזי המצב יראה הרבה יותר .

ישנם קבלני שיפוצים אשר מעבירים את העבודה לידי קבלן משנה. כדאי לשים לב שמי שעשיתם מולו את המשא ומתן הוא גם זה שמבצע את העבודה לבסוף ולא מישהו אחר.

רוצים לחסוך? אל תמהרו לשפץ מידית. מומלץ לדחות לחורף שיפוץ אשר אינו דחוף וכולל שיפוץ פנים בלבד. רוב האנשים מבצעים שיפוצים בתקופת הקיץ ולכן – עקב הביקוש הרב, עולים המחירים. בחורף תוכלו להשיג מחירים טובים יותר היות ורבים מבעלי המקצוע יושבים בבית ומחכים לטלפון שלכם.

פנו אלינו כדי להיות בטוחים בכך שהשיפוץ שלכם יבוצע על ידי קבלן שיפוצים מקצועי ואמין ביותר 055-8824805 א.מ. שיפוצים במרכז.

למה לבחור בנו?
1. אמינות מקצועיות והמלצות מלקוחות מרוצים שנשארים רק איתנו.
2. עבודה נקייה ואחריות לכל ביצוע עבודת שיפוצים.
3. יחס אישי וליווי מקצועי בכל תהליך השיפוץ שלכם.
4. חפשו אותנו ברשת ותמצאו את א.מ. שיפוצים (אבשלום מיכאלי) באתרים מובילים בארץ לדירוג בעלי מקצוע בתחום.
5. חוזה עבודה מסודר וברור הכולל הסדר תשלומים בשיטה: קיבלת שילמת – שיבטיח לכם נחת רוח במשך השיפוץ.